Interduo buduje sieć światłowodową w Lubartowie
piątek, 24 września 2010 11:05
Przełącznica

Informujemy, że z początkiem roku 2010 rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej sieci światłowodowej w obrębie miasta Lubartów. Nowoczesna infrastruktura będzie służyła do udostępniania szerokiej gamy usług internetowych oraz multimedialnych odbiorcom indywidualnym jak również firmom czy instytucjom publicznym.


Na rynku istniejemy od 2007 roku. Do tej pory większość naszej sieci opierała się o połączenia radiowe, głównie w nielicencjonowanych pasmach. Na początku roku rozpoczęliśmy budowę sieci światłowodowej. Do końca roku planujemy spiąć w sieci kilkanaście głównych punktów dystrybucyjnych.

Sieć będzie dzielić się na część szkieletową i część dystrybucyjną. Część szkieletowa będzie pracować w oparciu o standard Gigabit Ethernet lub 10 Gigabit Ethernet  Wszystkie połączenia w obrębie sieci szkieletowej będą miały połączenia redundantne, w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności w sieci będzie pracował protokół RSTP. Sieć dystrybucyjna będzie służyć doprowadzeniu sygnału do odbiorców końcowych i będzie pracować z prędkością 1Gbit/s.

Sieć pracować będzie z użyciem wysokiej klasy przełączników warstwy 2 i 3. Wszystkie urządzenia w części szkieletowej będą wyposażone w zasilanie awaryjne, a ich działanie będzie monitorowane 24 godziny na dobę.

Do końca 2010 roku powstanie 80% planowanej sieci szkieletowej oraz 10% sieci dystrybucyjnej. Prace zostaną kontynuowane na wiosnę 2011. Również do końca 2010 roku sieć światłowodowa Interduo zostanie podłączona do największego węzła wymiany ruchu znajdującego się w budynku LIM w Warszawie.
 

Witaj w rodzinie Jambox mobile!


Zaufali nam

Współpraca


Kike